Prvé zápasy štvrťfinále play-off I. hokejovej ligy

10.02.2010 Celý región

HC 07 Prešov - HK Trebišov 4:2 (1:0, 1:2, 2:0)
Góly: 7. Kövér, 40. Troliga, 45. Ľ. Chovan, 59. Cmorej - 27. Giba, 40. Findura
Rozhodovali: Ľ. Jakubec - Hanko, Farkaš
vylúčení: 9:7, navyše: Kubus, Zavacký - Mazúch všetci 10 minút za nešportové správanie
771 divákov
na zápasy: 1:0

Počas prvých ôsmich minút sa vylučovalo "jedna radosť". Na trestnú lavicu si sadli až siedmi hráči. V tretej minúte nevyužil tutovku domáci Kövér, v 7. minúte už však ten istý hráč vsietil prvý gól. V závere prvej tretiny trafil domáci Novák ľavú žrď a vzápätí na opačnej strane zahodil obrovskú šancu Učník. V 27. minúte vyrovnali hostia Gibom pri hre štyroch proti trom. V poslednej minúte druhej časti upravil Findura na 1:2, no osem sekúnd pred odchodom do kabín ešte stihol Troliga vyrovnať na 2:2. O výsledku sa rozhodlo v tretej časti, keď oba góly vsietil štvrtý prešovský útok. Najprv sa presadli večný náhradník Ľ. Chovan a v predposlednej minúte poistil víťazstvo Prešova Cmorej.

HC Xavax 46 Bardejov - HK Brezno 6:2 (2:0, 3:1, 1:1)
Góly: 10. , 26, 39. J. Molnár, 15. , 57. Zambori, 22. Slaninák - 36. Šimčík, 55. M. Babic
Rozhodovali: Bodák - Grečko, Gavalier
vylúčení: 3:4, navyše: Baláž (Bardejov) 2+2 za hru so zdvihnutou hokejkou
presilovky: 3:1
1450 divákov.

Od úvodu domáci prekorčuľovali súpera, ktorý nedovolene zastavoval ich útočníkov. V 10. minúte presilovku 5:3 využil Molnár a po 7 sekundách ďalšími dvoma gólmi zaznamenal hetrik v tomto stretnutí. Za stavu 4:0 si zobrali hostia oddychový čas. Využili presilovku, ale domáci kontrolovali priebeh hry a v 1. zápase potvrdili úlohu favorita.

ŠHK 37 Piešťany - MHK SkiPark Kežmarok 4:3 pp (0:0, 2:1, 1:2 - 1:0)
Góly: 33. , 61. Konečný, 26. Rybárik, 57. Bučka - 36. Čížek, 45. Jaseňák, 47. Marcinko
Rozhodovali: Bachúrik - Moravec, Sčensný
vylúčení: 9:14, navyše: M. Chrenko (Piešťany) 10 minút za nešportové správanie
774 divákov

Po obojstranne defenzívnej hre v prvej tretine sa ujali vedenia v 26. minúte aktívnejší domáci a v 33. viedli už rozdielom dvoch gólov. Kežmarok však tromi gólmi otočil vývoj stretnutia a mal navrch i herne. Piešťanom sa podarilo v závere vyrovnať a vynútiť si tak predĺženie, v ktorom už v 32. sekunde Konečný zabezpečil víťazstvo domácich.

HK Trnava - HC Topoľčany 1:4 (1:2, 0:1, 0:1) - stav série 0:1
Góly: 4. Lisoň - 7. Mil. Bystričan, 17. Káčer, 39. Malinka, 54. Guričan, 235 divákov